Aktualności - Skwierzyna

Zagrali na 17.340 zł

10.01.2011
0 0 0 0
Skwierzyna

Jak zapowiadał, tak zagrał - głośno. Sztab WOŚP w Skwierzynie zagrał w niedzielę wręcz koncertowo. Wolontariusze zebrali do puszek 17.340,19 zł. W tej kwocie są również pieniądze uzyskane z licytacji atrakcyjnych fantów.


Wycieczkę do Hiszpanii wylicytowano za 700 zł, a pióro z wygrawerowanym podpisem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego za 600 zł. Za połowę tej kwoty „poszła” prywatna kolacja z Burmistrzem Skwierzyny, Tomaszem Watrosem. Jedno jest pewne - skwierzynianie mają wielkie serca i w tym roku nie żałowali pieniędzy na pomoc dzieciom z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi.

Zbiórce na WOŚP towarzyszyły liczne koncerty, występy, a przedstawiciele organizacji pozarządowych i cykliści dołożyli swoje cegiełki w postaci sprzedaży kiełbasek z grilla, gorących herbatek i napojów. O godzinie 20.00 zaś splotły się wszystkie serca i ręce, które wysłały światełko do nieba.

Sztabowcy i wolontariusze już zapowiedzieli wielkie granie za rok, na 20-lecie WOŚP. Oby ta największa orkiestra ludzkiej pomocy grała do końca świata i jeden dzień dłużej.