Aktualności - Skwierzyna

Konkurs "Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość"

04.01.2011
0 0 0 0
Skwierzyna

Jest nam miło poinformować, że dnia 13 grudnia 2010 roku Fundacja na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa ogłosiła III edycję konkursu na prace dotyczące polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś – dziedzictwo i przyszłość”. Konkurs został objęty patronatem honorowym Polskiego Komitetu ds. UNESCO. 

Celem konkursu jest promocja polskiego rolnictwa, problematyki związanej z obszarami wiejskimi, dziedzictwa kulturowego oraz wzbogacenie publicznej debaty na temat polskiej wsi. Kapituła Konkursowa wyłoni wyróżniające się opracowania, które zostaną wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar (www.scholar.com.pl), będącym partnerem w projekcie. Dodatkowo zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych brutto.
Termin nadsyłania prac upływa 29 lipca 2011 r.
Naszemu przedsięwzięciu patronują: www.kulturaludowa.pl ; www.witrynawiejska.pl. 
Minione dwie edycje cieszyły się dużym zainteresowaniem.  Wśród nadesłanych prac znajdowały się monografie wsi, sagi rodzinne, opowiadania, a nawet wiersze. Laureaci pierwszej edycji mogą już pochwalić się opublikowanymi opracowaniami, a obecnie trwają prace nad książkami tegorocznych finalistów.  Każda edycja konkursu zakończona jest uroczystą galą połączoną z promocją wydanych publikacji. Z sylwetkami laureatów i tematyką nagrodzonych dotychczas prac można zapoznać się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl.
Szczegóły dotyczące konkursu wraz z dokumentacją konkursową znajdują się na stronie internetowej www.fdpa.org.pl. W załączeniu przesyłamy ogłoszenie konkursowe, regulamin i kartę zgłoszeniową.
Dodatkowych informacji na temat konkursu udziela: Sylwia Konopacka, e-mail: s.konopacka@fdpa.org.plTen adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , tel. 22 864 03 90; fax 22 864 03 61.
Załączniki:
                   Ogłoszenie
                   Regulamin
                   Karta zgłoszeniowa